کتاب: Differential privacy: from theory to practice

کتاب «حریم خصوصی تفاضلی: از تئوری تا عملی» توسط جمعی نویسنده‌ها و به سرنویسندگی پروفسور لی «Ninghui Li» از دانشگاه پردو تالیف شده است. این کتاب در سال ۲۰۱۷ توسط انتشارات «مورگان و کلیپول» منتشر شده است.

این کتاب در هفت فصل آماده سازی شده است. در فصل اول به معرفی کتاب و ادبیات موضوع پرداخته شده است و شما را آماده ورود به دنیای حریم خصوصی تفاضلی می‌کند.

در فصل دوم به تعریف حریم خصوصی تفاضلی پرداخته شده است. در این فصل پس از تعریف اولیه، به بررسی ویژگی‌ها و جوانب حریم خصوصی تفاضلی پرداخته شده است و در ادامه سازوکارهای لاپلاس و نمایی به صورت کامل معرفی شده‌اند. در پایان این فصل یک مثال کاربردی هم وجود دارد، تا این فصل با کمی تمرین و خودآزمایی پشت سر بگذارید.

فصل سوم حریم خصوصی تفاضلی را با جزئیات بیشتر و تخصصی‌تر معرفی می‌کند و عملا یک شیرجه عمیق در فلسفه و چالش‌های موضوع است.

فصل چهارم تا هفتم هر کدام مربوط به یک موضوع و کاربرد کلی از حریم خصوصی تفاضلی اختصاص داده شده‌اند که در هر فصل این موضوعات با جزئیات کامل بررسی می‌شوند. موضوعاتی همچون بهینه‌سازی حریم خصوصی تفاضلی و کاربرد آن در هیستوگرام و ماترس را شامل می‌شود.

Li, Ninghui, et al. “Differential privacy: From theory to practice.” Synthesis Lectures on Information Security, Privacy, & Trust 8.4 (2016): 1-138.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از محتوای این وب سایت، با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.